Ulusal Mimarlık Sergisi Ve Ödülleri 2018

2018 yılında 16. dönemi gerçekleştirilecek olan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı için başvurular başlıyor. Son katılım tarihinin 2 Mart 2018 olduğu programda seçici kurul ise Günkut Akın, Ziya Canbazoğlu, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Cem İlhan ve Lale Özgenel gibi isimlerden oluşuyor.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı, Mimarlar Odası tarafından ilk kez 1988 yılında, Mimar Sinan’ın 400. ölüm yıldönümü anısına düzenlendi. 1988’den başlayarak iki yılda bir gerçekleştirilen bu program, Türkiye’deki mimarlık üretiminin ardındaki 30 yılı aşan varlığıyla köklü bir kurumsal destek oldu. TMMOB Mimarlar Odası’nın verdiği ödüller ile mimarlığın aslında kültürel bir etkinlik olduğu ve değerlendirme ölçütlerine dayanarak, seçkin olanın sıradan olandan ayrılabileceği kamuoyuna iletilmek isteniyor. Geçtiğimiz 15 dönemde programa 2483 mimarlık ürünü katıldı, seçkin nitelikleri nedeniyle 185 ürüne ve 51 kişi veya kuruluşa çeşitli dallarda ödül sunuldu. Sergiye katılan ürünlerin tümü Ulusal Mimarlık Ödülleri Kataloğu ile ulusal ve uluslararası kamuoyuna ulaştırılarak, çağdaş Türkiye mimarlığının tanıtımına katkı saplanıyor.

Ulusal Mimarlık Sergisi Ve Ödülleri 2018, xxi mimarlık dergisi

Türkiye mimarlığını uluslararası ortamlarda temsil etmek üzere önemli mimarlık ödül seçkilerine aday gösterilecek mimarlar ve ürünler; programda ödül alan mimarlar ve ödül adayları arasından seçiliyor. Program kapsamında ödül alan eserler, Ağa Han Mimarlık Ödülü ve Mies van der Rohe Çağdaş Mimarlık Ödülleri gibi uluslararası programlarda doğal ödül adayı olarak da belirlenebiliyor.

Takvim
Son Katılım Tarihi: 2 Mart 2018 Cuma
Seçici Kurul Toplantısı: 22-24 Mart 2018
Ödül Töreni : 6 Nisan 2018 Cuma, Cermodern, Ankara

Sergi Programı: 6-13 Nisan 2018 / Cermodern, ANKARA 2 Mayıs-17 Haziran 2018 / Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Sergi Salonu, Karaköy, İstanbul 1-19 Ekim 2018 / Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak, İzmir

Katılım koşullarıyla ilgili detaylı bilgiye ve ilgili belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL