VeVentures Headquarters

İstanbul Maslak’ta bulunan VeVentures Headquarters, Pimodek Mimarlık tarafından 2022 yılında tasarlandı.

Beybi Giz Plaza içerisinde 180 metrekarelik tek katlı projede; gün ışığından olabildiğince yararlanabilen şeffaf ve ferah bir çalışma alanı yaratma amacı, yerleşim planını şekillendiren önemli bir kriter oldu.

Kare plan şemasına sahip mekanda; yönetici odaları, toplantı odası ve ortak çalışma alanı, dairesel formdaki ortak dinlenme & bekleme alanı etrafında planlandı. Giriş holünü tanımlayan bu ortak alan, aynı zamanda çalışma alanı içerisinde mekansal hareketi yönlendiren bir çekirdek olarak düşünüldü.

Toplantı odası, yönetici odalarından birinin parçası şeklinde düşünüldü, sürgü kapı ile bu odadan ayrıldı. Daha şeffaf bir yaklaşımla tasarlanan ikinci yönetici odası cam bölmeler ile ortak alandan koparıldı. Ortak çalışma alanı ise esnek bir çalışma mekanı sunmak amacıyla ortak alanın bir parçası olarak kurgulandı. Bu anlamda çekirdek çevresinde süreklilik sunan ve olabildiğince geniş algılanan bir çalışma alanı yaratılmaya çalışıldı.

Projede; duvar panelleri ve ortak alanı tanımlayan tavan detayında ahşap tercih edilirken koyu tonlarda mermer ile tamamlandı. Ortak alanı ifade eden yarı dairesel bölücü duvar ise metal paneller ile tanımlandı. Emre Namyeter, Kadriye İnal, Devrim Erbil ve Ahmet Oran, çalışma alanında işlerine yer verilen sanatçılar oldu.

Etiketler:

İlgili İçerikler: