WHOOSIS Chengdu Mağazası

EN

Çin'in Cehngdu şehrinde yakın zamanda açılan WHOOSIS Mağazası, Fon Studio tarafından tasarlandı. Sokak modasına yön veren mağazanın tasarımında markanın eğlence ve etkileşim vizyonu referans alındı.

İki kat yüksekliğindeki giriş katı, çeşitli uzunluk ve formlarda yerleştirilmiş sergileme elemanlarıyla hareketleniyor. Yüksek giriş katıyla, ikinci kat arasındaki sirkülasyon, asma kat ve işlevlerin birbirine bağlandığı basit bir organizasyon şemasıyla sağlanıyor.

Siyah blokların aralarına dağıtılan, üst üste yerleştirilmiş şeffaf kutular, markanın tavrıyla bütünleşen bir mekan algısı yaratıyor. Sokağın asi ruhu, renklerin çeşitliliği ve ayrıntılı dokularla etkileşime giren koyu siyah ahşap yüzeylerle yansıtılıyor. Dikey ve yatay bloklar, soyut bir sokak sahnesi oluşturarak, girişten itibaren asma kat ile ikinci kat arasındaki katmanlı ilişkiyi destekliyor.

Birinci katta, farklı boyut ve formlarda düzenlenen sergileme alanları girişe ve merdivenlerin altına dağılmış durumdayken, servis ve danışmanın kolay ulaşılabilir olması için, L formundaki ekranla desteklenen kasa alanı merkezde konumlanıyor. Kasa arkasındaki LED ekran, hem mağaza içinden hem de sokaktan görülebiliyor.

Asma kat, girişten iç mekana kadar uzanan bir platform oluşturarak ana sergileme alanı ile ikinci kat arasında geçiş sağlıyor. İki katı birbirine bağlayan masif ahşap merdiven girişte de kullanılan taş kaplamayla vurgulanıyor.

İkinci katta, ada tezgahı, mağazanın içinden geçen siyah bir blok üzerinde ortalanıyor ve nispeten karmaşık kat planındaki merkezi oluşturuyor. Merdivene entegre edilen, kıyafetlerin asıldığı metal askı direkleri, ağır duvarla tezat bir sergileme alanı yaratıyor. 5 metrelik giydirme cephedeki cam yüzeyler, mekanın teşhir düzenini de etkiliyor. Sergileme alanını artırmak için cam yüzeylerin önünde, sokakla etkileşimi destekleyen mobil askı çubukları kullanılıyor. Mekanın gerisinde konumlandırılan soyunma kabinleri ve depo alanlarıyla plan şeması tamamlanıyor.

Geometrik formlarla desteklenen, zarif, ilkel, parlak, açık ve şeffaf tasarım, sokak kültürünü yeniden yorumluyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: