ATÖLYE ve XXI'in Ortak Etkinliği "UNFOLD" Başlıyor

ATÖLYE ve XXI iş birliği ile düzenlenen UNFOLD etkinlik dizisinin ilki "Yapay Zeka Tasarımın Gidişatını Nasıl Değiştiriyor?" temasıyla gerçekleşecek.

UNFOLD'un bu ilk etkinliğinin moderatörleri ise Işık Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr.Öğr. Üyesi Derya Karadağ ve Öğr.Gör. Betül Ozar olacak. İki ayda bir Perşembe günleri farklı temalar çerçevesinde sunumların ve atölye çalışmalarının gerçekleşeceği UNFOLD, tasarım disiplininden herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor.

08 Aralık 2022 Perşembe günü 19.00’da Bomontiada'daki ATÖLYE'de düzenlenecek olan ilk etkinlik; yapay zekâ, anlam ve tasarımcı ilişkisini konu ediniyor. Yerin gerçekliği, katmanları ve anlamsal karşılıklarının deneyim yoluyla tartışılacağı atölyede Bomonti’nin kimliği kolektif bilinç üzerinden değerlendirilecek. Bu doğrultuda deneyim sonrasında yer ile kurulan diyalog, yapay zekâ üzerinden üretilen imgelerle betimlenecek. Son aşamada ortaya çıkan kolektif üretim ve anlamsal izler, Bomonti’nin anlık anlatılarına dönüşecek.

Katılımın sınırlı olduğu etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.

Etiketler:

İlgili İçerikler: