Domus Fuscius

EN

Sotelo Margalef Arquitectes, Empordà, Girona'da bir evi yeniledi ve genişletti. Mevcut olanla yapısal ve malzeme sürekliliği içinde ele alınan müdahale, sanki her zaman oradaymış gibi doğal bir şekilde kompleksin bir parçası haline geliyor.

Proje, ek yapıyla birlikte, doğal çevreye en az etki edecek şekilde bir dizi dış düzenlemeyi (yeni bitkilendirme, tretuvar ve merdiven) içeriyor. Bu nedenle, La Bisbal'ın el yapımı seramikleri başta olmak üzere, geleneksel ve yerel malzemelerin kullanımı tercih edildi.

Evin batı sınırına eklenen 2,6 m genişliğindeki, sundurma çatılı yeni bölüm, bir mutfak ve küçük bir yemek odasına ev sahipliği yapıyor. Bu iki mekan, orijinal cephe duvarındaki iki açıklık aracılığıyla evin ana hacmine bağlanarak, yeni bir dolaşım hattı ve görsellik kazandırıyor. Bu duvarın bitişiğinde yer alan beyaz mermer şömine, evin geri kalan ortak alanını biçimlendiriyor.

Yapıda; kagir duvarlar, lamine ahşap kirişler, sandviç paneller, eğimli çatı kaplamasında Arap kiremitleri, ahşap dış doğramalar, ahşap döşeme kaplamaları, dış yüzeylerde pişmiş toprak tuğlalar ve kireç harçlı sıva gibi malzemeler kullanıldı.

Etiketler: