Görsel Kültür ve Tasarım

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından düzenlenen “Grafist18: 18.İstanbul Grafik Tasarım Günleri” Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’nün yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Galata Yerleşkesi, Ark Kültür ve Salt Beyoğlu Forum’da gerçekleşiyor.

arcadia, travesias
niels schrader, heartbeat
niels schrader, robstolk
lech majewski, beckett
pablo martin
son bursque, gris
lech majewski, queen of the britain

Etkinlik dahilinde yer alan sergi, seminer ve atölye çalışmaları, uluslararası grafik tasarım camiasından usta grafik tasarımcı, genç profesyonel ve grafik tasarım öğrencilerinin yanı sıra, görsel kültür tarihi ve görsel iletişim tasarımı alanından tüm ilgililere sesleniyor.

Grafist18, bu yıl İspanya’dan Pablo Martin, Astrid Stavro, Türkiye’den Burcu Dündar, Fransa’dan Pierre Bernard, Hollanda’dan Niels Schrader ve Polonya’dan Lech Majewski’nin afiş, kurum kimliği ve yazı karakteri tasarımı alanlarındaki üretimlerinin yer aldığı üç sergiyi ağırlıyor. Bunun yanı sıra, II. Dünya Savaşı sonrasındaki Polonya Afişi Ekolü’nün öncü temsilcilerinden Henryk Tomaszewski’nin yüzüncü doğum yıldönümü anısına iki afiş sergisine de ev sahipliği yapıyor.

Salt Beyoğlu Forum’daki "Henryk Tomaszewski 100 Yaşında" üst başlığında düzenlenen afiş sergileri, hem Henryk Tomaszewski’nin afişlerinden, hem de Tomaszewski’nin akademideki öğrencilerinin üretimlerinden oluşan iki önemli arşivi bir araya getiriyor. "Henryk Tomaszewski 100 Yaşında" sergileri, Türkiye ve Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yıldönümü kapsamında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Krakow Afiş Müzesi - Dydo Afiş Kolleksiyonu ve Salt Beyoğlu işbirliğiyle düzenleniyor.

Grafist hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Etiketler: