Kompost Tepeleri

Arazi tasarım yarışması kapsamında ödül kazanan Kompost projesi, ziyaretçilere kompost oluşturmanın yararlarını oyuncu topoğrafyasıyla anlatmaya çalışıyor.

Amerika’nın Teksas eyaletinde düzenlenen Arazi Tasarım Yarışması’nın (Field Constructs Design Competition) kazananı, Daniel Gillen, Colby Suter, Philipp Ohnesorge ve Gustav Fagerstrom tarafından tasarlanan Kompost projesi oldu. Teksas’ın Austin şehrinde inşa edilecek tasarım, farklı boyutlardaki tepelerden oluşuyor. Kontrplak ve bitkisel doku kullanarak inşa edilecek olan yükseltilerin içiyse kompost oluşturmak için bitkisel artıklarla doldurulacak. Kompost hazır olduğunda da çıkarılabilir kontrplaklar yardımıyla tepelerden alınıp kullanılabilecek.

imajlar: daniel gillen design

Alanda sağlanacak kablosuz internet hizmetiyle ziyaretçilerin kompost üretim deneyimini birebir yaşaması amaçlanıyor. Çeşitli diyagramların ve bilgilendirmelerin dijital yolla anlık olarak iletilmesi ve bu esnada da ziyaretçilerin alanı fiziksel olarak keşfetmeleri bekleniyor. Farklı yükseltilere sahip arazi çocuklar için de bir oyun alanına dönüşüyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: