MiniKo'ya İyilik Ödülü

Nehir Özbey İç Mimarlık Ofisi tarafından "Dünyayı Verelim Çocuklara" temasıyla tasarlanan MiniKo projesi Uluslararası Lions Yönetim Kurulu tarafından İyilik Önemlidir (Kindness Matters Award) ödülüne layık görüldü.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından, depremden etkilenen çocuklara yönelik geliştirilen MiniKo projesi kapsamında, okul öncesi çocukların, depremin etkilerinden uzaklaşıp sosyalleşmesi ve kültürel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla aktivite konteynerleri hazırlandı. Çocuklara yönelik özel tasarımıyla etkinlik alanı sunan kreşte aynı anda 20 çocuk eğitim alabiliyor. Bir yıldır deprem bölgesinde hizmet veren MiniKo konteynerlerinde şimdiye kadar yaklaşık 300 çocuğun eğitim alması sağlandı.

Uluslararası Ödül
Bursa İç Mimarlar Odası 2. Başkanı Yüksek İç Mimar Nehir Özbey’in yürütücülüğünde gerçekleştirilen, sivil toplum kuruluşları ve firmaların desteklediği MiniKo projesinin lojistik desteğini Nilüfer Belediyesi sağladı. Küçük alanda birçok depolama çözümü ve farklı kullanım şekilleri tasarlanarak çocuklara dinamik bir öğrenme ortamı sunan MiniKo’nun başarısı Koza Lions Kulübü’nun başvurusu üzerine Uluslararası Lions Yönetim Kurulu tarafından "İyilik Önemlidir" (Kindness Matters Award) ödülüne layık görüldü.

MiniKo Dernekleşiyor
Projenin yaratıcısı, tasarımcısı ve yürütücüsü Nehir Özbey aldıkları ödül hakkında şunları söyledi: “Bursa Koza Lions Kulübü’ne ve daha fazla çocuğa ulaşmamız için yardımcı olan tüm destekçilerimize teşekkür ederiz. Projenin güzel sonuçlar doğurması ve büyük bir ihtiyacı karşılaması bizi her zaman daha fazla çalışmaya teşvik etti. Bu yüzden MiniKo Derneği’ni kurmaya ve çalışmalarımızı dernek çatısı altında devam ettirmeye karar verdik. Mobil kreş projemizi, derneğimizin ilk çalışması olarak devam ettireceğiz. Deprem bölgesinde hala kreş ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Destekler ile birlikte yeni MiniKo’lar üretip, çocuklara ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler: