SGAD Ofis

EN

Pekin'in, Chaoyang Bölgesi'nde yer alan SGAD'ın yeni ofisi, Wang Songtao ve Soong Lab+ tarafından tasarlandı.

Geniş hacimlerin ve işlevsel çözümlerin öne çıktığı ofiste şehrin kaotik yoğunluğuyla tezat oluşturan bir iç mekan kurgulandı. Mekanları birbirleriyle bağlayan pencereler sayesinde hacimler arasındaki etkileşim artırıldı. Böylece betonun yalın ve güçlü etkisinin tüm iç mekanda zengin bir duyusal deneyim sunması sağlandı.

Ofisteki her bir masa, sandalye, dolap, raf ve hatta bitkiler geleneksel Çin bahçelerinden alınan ilhamla bir bütünün parçasını oluşturacak şekilde yerleştirildi. Dinlenme alanının arkasındaki dar koridor, mekanlar arasında geçiş sağlarken aynı zamanda güncel tabloların sergilendiği ufak bir sanat galerisi olarak değerlendirildi.

Mikro çimento, terrazzo, polikarbonat ve diğer malzemelerin benzer tonları, kentsel peyzajla keskin bir tezat yaratan basit, tekdüze bir gri renk kartelası oluşturarak mekanın duyusal etkisini güçlendiriyor. Mobilya, tablo, bitki ve diğer seçilmiş ürünler, farklı kültürel özelliklere, şekil yapısına ve renk dokusuna sahip olmalarına rağmen, birbirleriyle çelişmeden, doğal ve dengeli bütünleşmeyi yansıtıyor.

Etiketler: