Stella Plage Kaykay Parkı

EN

Cucq (Pas-de-Calais)'deki Stella Plage şehrinde yer alan kaykay parkı, peyzaj ve şehir planlama stüdyosu Espace Libre tarafından tasarlandı.

Place de l'Étoile ile deniz kıyısı arasında yer alan 3.000 m2 büyüklüğündeki yeni tesis, Place de l'Etoile'in yeniden tasarlanması, Cours des Champs Elysées boyunca ekolojik koridorların oluşturulması ve Place de l'Etoile ile deniz kıyısı arasında bir konut programı oluşturulmasını kapsayan gelişim projesinin bir parçası. Deniz kenarında konumlanan kaykay parkı, ayrıca güneyde bir konut alanı, geniş kumsala açılan sokaklar ve bir otopark tarafından çevreleniyor. Yeni tesis tüm bu programların tam kesişme noktasında yer alıyor.

Ofis bu nedenle mini bir tırmanma duvarı ve basketbol sahası da içeren alanı, deniz dalgalarına ve kum tepelerine atıfta bulunan beton kıvrımların esnekliğiyle şekillendirerek, çevre tesislerle süreklilik içinde bir park olarak tasarladı.

Scooter, kaykay, bisiklet ve paten gibi kayma meraklıları için düzenlenen tesis, herkesin özgürce dolaşmasına fırsat tanımak için herhangi bir duvar ya da çitle çevrilmeden açık bırakıldı.

Nisan 2022'de tamamlanan kaykay parkı, geçen bir yıl içerisinde pisti sahiplenen kullanıcılar ve gelişen bitki örtüsü sayesinde anlam kazanarak bulunduğu çevreyle bütünleşti.

Etiketler: