The Art Newspaper Türkiye Eylül'de Yayında

Türkiye'nin gelişen çağdaş sanat ortamı ve genişleyen sanat pazarı, bu Eylül ayında dünyanın önde gelen sanat yayını olan The Art Newspaper Türkiye ile buluşacak.

The Art Newspaper Group ve yerel yazarlardan oluşan bir ekibin gözetiminde, Türkçe olarak yılda 11 sayı yayınlanacak olan derginin ilk sayısı 28 Eylül - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Contemporary İstanbul’da sanatseverlere sunulacak.

The Art Newspaper Group Hakkında
Uluslararası sanat dünyasını kapsayan çevrimiçi ve basılı bir yayın olan The Art Newspaper, Umberto Allemandi ve Anna Somers Cocks tarafından 1990 yılında Il Giornale dell'Arte'nin 1983 yılında kurulan orijinal konsepti üzerine kurulmuştur. The Art Newspaper International Edition, Londra ve New York'ta ofislere sahip. Haber ve etkinlik kapsamı, Paris, Moskova ve Şanghay'da yayın ofisleri bulunan kardeş baskılar ağı tarafından sağlanmaktadır. 2014 yılında Inna Bazhenova, The Art Newspaper International Edition'ın ve Çin, Yunanistan, Fransa ve Rusya'daki lisanslı ağın sahibi oldu. The Art Newspaper Group’un yeni üyesi The Art Newspaper Türkiye Eylül 2023’de yayın hayatına başlıyor.

Etiketler: