AnkaraAks Almanya Augsburg'daki Tiyatro Meydanı'nı Dönüştürecek

Tasarım, mimarlık ve planlama bağlamını sosyal etkiyle baz alan işler yapan Aks, Goethe Institut ve Augsburg Belediyesi'nin yürüttüğü “Cities Ahead: Augsburg Placemaking Projesi”ni kazandığını duyurdu.

Daha fazla uluslararası görünürlük ve kültürel çekiciliğe ulaşma konusunda Avrupa'nın kültürel ve yaratıcı şehirlerini destekleyen uluslararası bir program olan Cities Ahead kapsamında önerilen Theaterquartier Augsburg Placemaking Projesi, tasarımın kendisi yerine süreci öncelikli kılan bir mekan yaratma yaklaşımı üretmeyi hedefliyor.

Proje, yerel halkı bir araya getiren ve aidiyet duygusu oluşturan çeşitli etkinlik tabanlı yaklaşımları içeriyor. Aks, mekan yaratımının yalnızca fiziksel müdahalelerle değil mekana dair sorgulamalar yaratarak aidiyeti arttırma yöntemleri ile de oluşturulabileceğine inanıyor. Süreç boyunca söz konusu meydanın her kullanıcısına hitap eden oyunlaştırma yöntemi ile tasarlanmış katılımcı süreçler gerçekleştiriliyor olacak.

Projenin 3 - 16 Kasım 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Augsburg şehrinde, Stadt Augsburg ile işbirliği içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: