1986 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mimar olarak mezun oldu. 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü peyzaj planlama programında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak yüksek mimar-peyzaj mimarı ünvanı aldı. 2000 yılında İTÜ fen bilimleri enstitüsü bina bilgisi doktora programını bitirerek doktor ünvanı aldı. Tasarımcı mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanında ulusal ve uluslararası bir çok projeye katılmış, bir çok yarışmada ödül kazanmış, tasarımları ulusal ve uluslararası birçok dergide yayınlanmıştır. Akademik kariyerini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde devam ettirmektedir. Ds Mimarlık kurucu ortağıdır.

DA

Toplam Yazı

2

Takipçiler

5

Yazara Ait İçerikler:

  • Mimari Kritik Üzerine Notlar

    Nurbin Paker moderatörlüğündeki Stüdyodan Notlar'ın bu ayki ve son yazısında Deniz Aslan, stüdyoda mimari kritiğin önemini, mimarinin ve mimarın oluşumundaki rolünü masaya yatırıyor.

  • Karayolu Refüjleri ve İstanbul

    Son yıllarda karayolu refüjlerinin abartılı peyzaj anlayışı olabildiğince bezemeci bir anlayışla bir tür kiçi olağanlaştırıyor. O kadar ki diğer büyükşehirler İstanbul örneğinden etkilenerek benzer bir algıyı üretmenin yollarını arıyorlar.