Evren Uzer, şehir çalışmaları ve tasarım alanlarında feminist mekan pratikleri, direniş ve eleştirel miras üzerine akademi ve uygulama çalışmalarını New York’ta sürdürüyor. 2015’ten beri Parsons Tasarım Okulu, The New School’da öğretim üyesi olarak çalışıyor. 2016-2019 yılları arasında Parsons kent yüksek lisans programlarının (MS Design and Urban Ecologies ve MA Theories of Urban Practice) eş yürütücüsü olarak görev yaptı. İsveç Araştırma Konseyi (Vetenkapsrådet) desteği (2017-2021) ile Göteborg Üniversitesi’ne bağlı olarak aktivizm, karşı-haritalama ve mekansal adalet pratikleri üzerine çalışıyor. Collective for Culture, Community and Environment isimli kadın profesyonellerden oluşan bir grup ile katılımcı planlama pratiklerini ve roomservices inisiyatifi ile sosyal sanat pratiklerini yürütmekte.

EU

Toplam Yazı

2

Takipçiler

1

Yazara Ait İçerikler:

  • Aynı Mücadele Farklı Cepheler: Kentsel Muhalefeti Birleştirmek Mümkün mü?

    Amazon’un 50 bin kişilik kampüsünü ikiye bölüp bir yarısını, H20 Amazon’u New York’ta Queens’e kuracağını kamuya açıklaması ve ani bir geri dönüş ile bu “teklif”i çektiğini açıklaması arasında geçen dört ay, kentin çeşitli teknikleriyle yerinden etme ile parçalanan muhalefetini, hızlı bir şekilde tek cepheye odakladı. Amazon’un geri çekilişi Vali Andrew Cuomo ve Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun kent ekonomisini, teknoloji endüstrisine sunulan cazip tekliflerle canlandırma planlarını da zedeledi.

  • Katılımcı Tasarım: Nasıl ve Kim İçin?

    Katılımcı mimarlıktan söz ederken aslında neyi kast ediyoruz? Kamusal mekanların ve kamusal altyapının tasarımına katılımı mı?