Asansör Tasarım Yarışması

İFO Fuarcılık ve AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) tarafından ETMK desteği ile düzenlenen yarışmanın bu seneki konusu “Mevcut Binalara Yapılacak Yeni Asansörler” olarak belirlendi. Yarışmayla başta kamu binaları olmak üzere asansör kurulumu için herhangi bir altyapısı bulunmayan mevcut yapılarda, güvenlik gereklerini ve uygulama kolaylıklarını da gözeterek, özellikle yaşlı ve engellilerin bina içi erişimini mümkün kılacak tasarım çözümleri hedefleniyor.

Projelerin teslim tarihi 16 Mart 2015 Pazartesi günü saat 17.00’de sona eriyor. Birinciye 9.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL ödül verilecek. Dereceye giren tüm projeler 26-29 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’ndeki Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nda sergilenecek. Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) İstanbul Şubesi’nin desteğiyle düzenlenen yarışma sonunda, uygulanabilirliği olan projelerin, sektör firmaları tarafından hayata geçirilmesi de hedefleniyor.

Endüstriyel tasarımcılar, mimarlar, iç Mimarlar, mühendisler ve bu konularda yüksek öğrenimine devam eden öğrenciler yarışmaya katılabiliyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgi, şartname ve katılım formlarına www.asansoristanbul.com ve www.asansortasarim.com adreslerinden ulaşılabiliyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: