AURA İstanbul 2024 Bahar Dönemi Sertifika Programı Başvuruları Başladı

26 Şubat 2024 tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek olan AURA İstanbul 2024 yılı Bahar Dönemi Sertifika Programı'na başvurular tüm disiplinlerden lisans mezunlarına açık.

AURA İstanbul Sertifika Programı, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, sosyoloji ve plastik sanatlar bölümleri başta olmak üzere, lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açık. Başvurular arasından seçilecek kişiler, ücretsiz olarak bu programa katılmaya hak kazanacak.

AURA İstanbul 2024 yılı Bahar Dönemi Sertifika Programı, 26 Şubat 2024 tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecek. Bahar Dönemi boyunca; stüdyo görüşmeleri, tüm seminer, konferans ve etkinlikler fiziksel mekanda, AURA İstanbul’un Beşiktaş’taki ofisinde gerçekleşecek. Katılımcıların program kapsamında düzenlenen fiziksel etkinliklerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları bekleniyor.

Programın omurgasını “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu” oluşturuyor. 2024 yılı Bahar Dönemi’nde üretilecek projeler Mimar – Kent Plancısı, Prof. Dr. Ufuk Doğrusöz ve Yüksek Mimar Hande Tombaz danışmanlığında geliştirilecek. Başvuruda bulunan adaylardan, stüdyo kapsamında, bireysel ilgi alanları doğrultusunda geliştirmeyi planladıkları, İstanbul ile ilgili araştırma/tasarım projesini niyet mektubunda detaylandırmaları bekleniyor.

Sertifika Programı ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için:https://aura-istanbul.com/index.php/basvuru/

Son Başvuru Tarihi: 11 Şubat Pazar, saat 23.59

Etiketler: