Ecom Coffee Cenova Ofisi

EN

Simone Ierardi tarafından yönetilen mimarlık stüdyosu CIRCOLO-A, İsviçre merkezli Ecom Coffee'nin Cenova'da bulunan yeni ofisini tasarladı.

Yeni ofis, İtalya'nın Cenova kentinin finansal merkezinde yer alan Piazza De Ferrari'deki Palazzo Giulio Pallavicini'nin üçüncü katında, 250 metrekarelik bir alana yerleşiyor.

Renklerin dönüştürücü gücünü merkezine alan konsept aydınlık ve sade bir dile sahip. Yeniden ele alınan mekanlar şeffaf bölücüler sayesinde iç içe geçiyor ve bir ev konforu sunuyor.

CIRCOLO-A renk kullanımınıyla, yaratıcılığı ve üretkenliği teşvik eden keyifli ve uyarıcı bir ortam yaratıyor. Ofisin merkezindeki açık alan, sıcak renkler ve konforlu mobilyalarla üç işlevsel mekana bölündü: Yemek alanı, dinlenme alanı ve toplantı odası. Özel yapım camlı ahşap bölücüler, doğal ışık akışını engellemeden, işlevsel alanlar arasında etkileşime izin vererek mekanları birbirinden ayırıyor.

Aydınlatma, optimum görsel konfor için tasarlandı: Güneydoğu cephesindeki pencerelerden gelen doğal ışık LED lambalarla desteklendi. Ofisin çeşitli alanlarına dağıtılan iç mekan bitkileri, kentsel çevre ile kontrastı artırarak rahatlatıcı bir atmosfer yaratılmasına katkıda bulunuyor.

Etiketler: