Ev 1 Porto

Ev 1, 19. yüzyılın sonundan kalma bir villa için .bak gordon tarafından gerçekleştirilen bir restorasyon projesi. Porto şehrinde, deniz kıyısı yakınındaki burjuva kökenli yapı, yaklaşık 2200 m² arsa üzerinde konumlanıyor.

Özgün halinde bir çatı katı ve bir bodrum kat olmak üzere iki yüksek kattan oluşan ev, şimdi geniş açıklıklarıyla dış mekanla ilişki kuran dört yaşam katına sahip. Daha önce bodrum olarak kullanılan katta, şimdi önerilen veranda sayesinde bahçeyle doğrudan ilişkilenen bir yaşam mekanı var.

Rehabilitasyon ve restorasyon çalışmaları, mevcut mekanları iyileştirmeyi, bazı işlevleri değiştirmeyi, ancak hepsinden önemlisi mekan deneyimlerini sıralamayı amaçladı. Yeni Venedik mozaiği zeminler, tadelakt iç duvarlar ve oksitlenmiş pirinçten dış pencere çerçeveleri, bu yenilemede kullanılan malzeme paletini oluşturuyor.

Bahçenin tasarımı, birçok ayrıntısıyla ev yaşamı için dışarıya açan bir genişleme alanı oluşturuyor. Dış duvarları her zaman sarmaşıkla kaplı olan evin restorasyonundan sonra sarmaşıklar evi saracak şekilde yeniden yetiştiriliyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: