MimED 2020 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri

MimED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri'nin dokuzuncusu ilan edildi, son proje başvuru tarihiyse 2 Kasım.

Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED) tarafından her sene periyodik olarak düzenlenen ödüllerin bu sene dokuzuncusu veriliyor. MimED2020 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri’, mimarlık bölümü lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin mimari proje stüdyolarının ‘2019-2020 güz’, ‘2019-2020 bahar’ ve bazı üniversitelerimizde yürütülen yaz okulu kapsamındaki ‘2019-2020 yaz’ yarıyıllarını kapsamakta.

Yarışma mimarlık bölümü öğrencilerine açık, dijital ön eleme ve çevrimiçi jüri oturumu olmak üzere iki aşamalı olarak düzenlenmiş ulusal bir mimarlık bölümü öğrencileri proje yarışması.

5 Ekim 2020'de yarışmanın ilanını takiben 2 Kasım'a dek projelerin sisteme yüklenmesi beklenmekte. MimED 2020 mimarlık öğrencileri proje yarışması jüri üyeleri şu isimlerden oluşmakta: Güldehan Atay (Doç. Dr., MSGSÜ), Ilgın Avcı (Mimar, CAA.Studio), Elif Erdine (Dr., AA School of Architecure), Hülya Ertaş (Y. Mimar, XXI Mimarlık, Tasarım ve Mekan dergisi), Orhan Hacıhasanoğlu (Prof. Dr., Özyeğin Üniv.), Elif Kendir Beraha (Dr. Öğr. Üyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi), George Kunihiro (Prof., Tsinghua University), Brian McGrath (Prof., Parsons School of Design), Ana Nikezić (Assist. Prof., University of Belgrade), Hakan Tüzün Şengün (Dr., İTÜ). Yarışma koordinatörleri Erenalp Büyüktopcu, İpek Avanoğlu, Çağdaş Kaya, Merve Kılıçbay ve de raportörler ise Meriç Altıntaş (Ar. Gör., İTÜ), Oya Yeşim Armağan (Ar. Gör., İTÜ), Bahar Gökçen Kumsar (Ar. Gör., İTÜ), Emirhan Kurtuluş (Ar.Gör., İTÜ) Buse Özçelik (Ar. Gör., İTÜ), Ayşe Tuğçe Pınar (Ar. Gör., İTÜ).

MimED öğrenci yarışmasında her bir kategori için birer adet "başarı ödülü" (2.500 TL), bir adet "teşvik ödülü" (1.500 TL) ve jüri tarafından belirlenen sayıda "jüri özel ödülü" (500 TL) verilmekte. Ödül alan tüm projeler MimED tarafından hazırlanacak dijital yayında yer alacaktır. Yarışmada dijital ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya katılan bütün projeler de – proje sahibi tarafından aksi belirtilmedikçe– kimlik bilgileriyle birlikte MimED tarafından yayınlanabilir.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye https://www.mimed.org.tr/ adresinden erişebilirsiniz. Yarışma şartnamesini indirmek için tıklayın.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL