Ters Köşe Ekoloji Kitap Lansmanı

İki yılı aşkın süredir web sitemizde devam eden yazı dizisinin derlenmesiyle hayat bulan Ters Köşe Ekoloji kitabının lansmanı, 27 Haziran saat 19.00'da Studio-X’te yazarların katılımıyla gerçekleşecek.

Ters Köşe Ekoloji’nin editörü Ayşen Ciravoğlu ile kitabın yazarları Elif Kendir Beraha, Fulya Özsel Akipek, Nurbin Paker ve Özlem Bahadır Karaoğlu bir yuvarlak masa konuşması için bir araya gelecek. Etkinlikte ekoloji mücadelelerine mimarlık disiplini içinden geliştirilebilecek alternatif çözüm yolları tartışılacak.

Ters Köşe Ekoloji kitabı, ekolojik, yeşil, sürdürülebilir yapıların üzerine inşa edildiği temelleri sarsarak mimarlığın kentte ve kırda edinebileceği rolleri sorguluyor. Kuramsal Açılımlar, Yap Yık At, Kırsalda Yapmak/Yaşamak ve Kent ve Alternatif Pratikler başlıkları altında çeşitlenen tartışmalar, doğaya ve ekolojik döngüye bakışımızı farklı noktalara yönlendiriyor. Ayşen Ciravoğlu editörlüğünde ve And Akman, Berrak Kırbaş Akyürek, Can Boyacıoğlu, Elif Kendir Beraha, Esra Sert, Fulya Özsel Akipek, Merve Titiz Akman, Nurbin Paker, Özlem Bahadır Karaoğlu, Semin Erkenez, Sevgi Baysal ve Zeynep Durmuş Arsan’ın katkılarıyla hazırlanan kitapla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

İlgili İçerikler: