Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler Yarışması

“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” mottosuyla gerçekleşen yarışmaya Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf mimarlık ve mühendislik fakültesi öğrencileri takımlar halinde katılabiliyorlar. “Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler” temalı yarışmada öğrencilerin çevre dostu, kalıcı değerler taşıyan, yenilikçi, özgün ve sürdürülebilir projeler geliştirmesi amaçlanıyor. Tasarım yarışmasında kütüphane ve sergi alanı, butik otel ve konut seçeneklerinden birinde proje geliştirecek takımlar, projelerini yarışma web sitesi olan www.ronesans.com/yarisma adresine yükleyebiliyorlar.

Yarışma jürisi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hatice Sözer, Prof. Dr. H. Murat Günaydın, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gülay Zorer Gedik, Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kemal Çorapçıoğlu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Celal Abdi Güzer ile Prof. Dr. İrem Dikmen Toker’den oluşuyor. Jüri projeleri, sürdürülebilirlik kriterlere uygunluğu (enerji verimliliği, atıkların azaltılması, geri dönüşümlü, yenilikçi malzeme kullanımı, suyun tasarruflu kullanımı vb), manzara, yollar, yaya yolları, toplu taşıma bağlantıları ve rekreasyon alanları ilişkileri açısından değerlendirecek.

Birinci projeye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.000 TL ödül verilecek. Yarışma kapsamında beş projeye de 1000'er TL mansiyon ödülü verilecek. Yarışmaya katılan başarılı ekiplere ayrıca Rönesans Holding bünyesinde istihdam edilmenin fırsatı da sunulacak.

Yarışma sonuçları 27 Şubat 2015 günü açıklanacak, Mart ayı içinde de sergi ve ödül töreni düzenlenecek.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: