“Karşılaşma No: 5” Sakarya Üniversitesi’nde Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün “temas ve karşılaşma” başlıkları altında düzenlediği sergi, konferans, film, atölye gibi etkinliklerin beşincisi “Karşılaşma No: 5”, 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenlendi. Öğrenci ve akademisyenleri birlikte organize ettiği etkinlik kapsamında mimarlık öğrencilerinin yıl sonu çalışmalarından oluşan “İşler/Deneyler” sergisi de T4 Mimarlık Atölyeleri'nde açıldı.

Karşılaşma No: 5 fakülte dekanı, bölüm başkanı, öğretim üyeleri ve öğrencilerin konuşmaları ile başladı. Etkinlik, Studio 100+’ın yürütücülüğünü yaptığı “Beton/Obje” atölye çalışması ile devam etti. Atölye kapsamında çeşitli kalıplar tasarlanarak, beton ile ilgili çeşitli deneyler/denemeler yapıldı. Birinci günde ayrıca bölüm öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletileri gerçekleşti.

Karşılaşmanın ikinci günü, Murat Germen’in “Kentte Var Olma Taktikleri” başlıklı söyleşisi ile başladı. Ardından Oruç Çakmaklı’nın “Ah Şu Tasarım İşçiliği” başlıklı söyleşisi ve bu kapsamda düzenlenen “hareket atölyesi” ile devam etti. Söyleşilerin peşinden, “Ekim Şenliği” kapsamında fidanlar ekildi. İkinci gün, Reha Erdem’in “Korkuyorum Anne” filminin gösterimi ile sonlandı. Karşılaşmanın üçüncü gününde ise İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Sinan Logie “Akışkan Yapılar” başlığı altında bir sunum yaptı.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: