Sosyal Çalışma Alanları

Koleksiyon, yenilikçi çalışma alanları sunan Workinton'un Nişantaşı, Astorıa, Levent 199 ve Kozyatağı şubelerinde yer aldı.

İş dünyasındaki başarıyla ofis alanlarının verimli kullanımı arasındaki bağın her kuruma özgün farklı çözümler gerektirdiğine inanan Koleksiyon, "iyi çalışanlar ülkesi" mottosuyla güncel iş kültürüne yönelik yenilikçi çalışma alanları sunan Workinton'da yer aldı. Çalışanlar için konsantrasyon sağlayan her detayı incelikle planlayan Workinton, Türkiye'nin 11 farklı noktasındaki renkli ve dinamik ofislerinde iyi çalışmak isteyen ziyaretçileri ağırlıyor.

fotoğraflar: onur kolkır
motto tpu tarafından tasarımı gerçekleştrilen levent 199'daki workinton ofisinden kareler

REwork konseptiyle çalışma alanlarını yeniden düşünmeye davet eden Koleksiyon, Türkiye'de ve dünyada finans, eğitim, sağlık gibi sektörlerden birçok önemli kurumun ofisine uygun, parmak izi çözümler sunuyor. Marka bu amaçla geliştirdiği yenilikçi tasarımlarını kendisi gibi özgün çalışma ortamları yaratmayı hedefleyen Workinton ofislerine taşıdı.

Mobil ve kurumsal çalışanların yenilikçi fikirler üretmesi, keyifli çalışma ortamları yakalaması amacıyla 2012 yılında "Urban Station" olarak kurulan Workinton, o dönemde şehir hayatının karmaşası içinde kaçış noktaları haline gelmişti. Bugün ise Workinton adıyla çok daha fazla noktaya yayılan yapı kendini "çalışanların daha iyi verimli işler çıkarması için bağımsızlık ilan eden bir ülke" olarak tanımlıyor.

Workinton, İstanbul'da dokuz, Ankara ve İzmir'de birer tane olmak üzere 11 noktada hizmet veriyor. Toplam 9.000 m2 çalışma alanında günde 130 farklı toplantı yapılmasına ve ortak çalışma alanlarında 1.200 kişinin aynı anda çalışmasına olanak tanıyor.

Koleksiyon'un özel tasarımları, Workinton'un yeni şubeleri olan Maçka/Nişantaşı, Astoria, Levent 199 ve AND Kozyatağı'nda yerini alıyor. Bunlar arasında hem bireysel hem de ekip çalışmasına imkan sunan, sosyalleşmeye olanak sağlayan ürünlerin bulunması dikkat çekiyor. Şube planlarının genelinde açık ofis alanları ve bireysel konsantrasyon sağlayacak alanlar kadar ortak kafe alanları da tercih ediliyor. Açık ofislerde Studio Kairos tasarımı Borges masa sistemleri, Faruk Malhan imzalı Lean ve Atos masa sistemleri kullanılırken, Workinton'a özel çözümler öneriliyor. REwork temasının en çarpıcı ürünlerinden olan Studio Kairos tasarımı Cap tekil çalışma ünitesi de bu alanlarda hem formu hem de canlı renkleriyle ilgi çekiyor. Tüm bu sistemler Tristan ve Halia çalışma koltuklarıyla tamamlanıyor. Toplantı odalarında da görülen bu tasarımlarla birlikte Dilim kanepe, Bremen ve Guamba sehpalar gibi özel tasarımlar tercih ediliyor.

Ortak çalışma alanlarında ise hem sosyalleşmeye hem de ortak çalışmaya imkan veren ve uluslararası tasarım ödüllerine sahip İkaros kanepelere yer veriliyor. Koray Malhan imzası taşıyan bu tasarıma Narcissus ve Ray sehpalar, Partita masa sistemleri, Cantata sandalyeler ile Pub ve Sufi puflar eşlik ediyor.

Workinton yenilenmeye devam eden Türkiye'deki diğer şubelerinde de Koleksiyon tasarımlarına yer vermeyi planlıyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: