Mimarsiv Selection 2017'de Mimarlık, Tasarım ve Sanat Bir Araya Geldi

Bu yıl Art&Design konsepti ve “Dönüşüm” teması ile ikinci kez düzenlenen Mimarşiv Selection, malzeme firmaları, sanatçılar, mimarlar ve yatırımcıları buluşturdu. Hasköy İplik Fabrikası; mekanları dönüştüren mimarlar, gözün gördüğü gerçeği hayaline dönüştüren sanatçılar ve katılımcı tüm malzeme firmaları ile disiplinlerarası bir buluşmaya şahit oldu.

İki gün boyunca özgün konularla gerçekleşen oturumlarda her ziyaretçinin ilgi alanına özel bir bölüm vardı. Ali Doruk ve Mustafa Toner; Sibel Dalokay Bozer ve Kurtul Erkmen; Yasemin Keskin Enginöz, Cem Sorguç ve Ertuğ Uçar; Alişan Çırakoğlu, Kerem Piker ve Sevince Bayrak; Hande Öney, Ömer Pekin ve Zeynep Tümertekin oturumları kalıpların dışına çıkarak birebir ilişkileri geliştirirken sohbetlere dönüştürdüler.

Mekan genelinde konumlandırılan, Tanıl Çokşenim küratörlüğünde hazırlanan özel seçkide; Belkıs Balpınar, Günseli Kato, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Murat Germen, Onur Gülfidan, Ozan Türkkan, Ozan Ünal, Refik Anadol, Seçkin Pirim ve Yonca Saraçoğlu eserleri yer aldı. Mimarşiv Selection 2017 Art&Design’da, Amerika, Fransa, İngiltere, İsviçre Ticaret Odaları; TSMD, IMSAD, IMIB, Aura, Rıhtım, YEM ve İç Mimarlar Odası gibi sektörel dernek, oda ve kurumlar yer aldı. Arçelik, Uludağ, Coffee Sapiens, Milk&Joy ve J’adore Chocolatier ise lezzetleriyle organizasyonda yerlerini aldılar.

Mimari konsept ve uygulaması Sekmen+Partners tarafından gerçekleşen organizasyonda Alligator oturum sponsoru, Burotime sergi sponsoru, Fluvia giriş koridoru aydınlatma sponsoru, La Bottega, Ernestomeda, Liebherr, V-Zug kafe alanı cihaz ve ikram sponsorları, Penta, Autodesk, HP, Wacom teknoloji sponsorları, Phillips ve UVA teknik aydınlatma ve Tepta dekoratif aydınlatma sponsoru, Birim, Ersa, BOU, Altıncı Cadde ve Papatya mobilya sponsorları, Interface, Klassis, Unigen, Onto, Dickson, Modulyys, Forbo zemin sponsorları, Permisan perde sistemleri, Flowerbox dikey bahçe, Garden Design mekan yeşillendirme sponsorları, Pongs, Alnet ve Plastitex teknik tekstil sponsorları, Albayrak ve Suntech sponsor katılımcılar, Smart Tasarım branding sponsoru ve Visions teknoloji sistemleri sponsoru idi.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL