Poedat Konferansı 2018 İçin Başvurular Açıldı

Üniversiteleri ve üniversitelilerin seçilmiş bildirilerini bir araya getiren Poedat Konferansı bu yıl 21-23 Aralık tarihleri arasında Studio-X Istanbul’da düzenleniyor. Bu kapsamda açık çağrıda bulunan Poedat Kolektifi, aşağıda belirtilen alanlarda yapılacak bildiri başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 10 Eylül olan süreçte kabul edilen bildiri özetleri 15 Eylül’de açıklanacak. Etkinlik için başvurular poedat.org sayfasından yapılabilir.

Poedat Konferansı 2018 için başvurulabilecek bildiri alanları:

  • Ontoloji, epistemoloji ve etik: Hücrenin canlılığından insanın hareketliliğine, toplumun çeşitliliğinden evrenin bütünlüğüne
  • Gerçeklik sonrası çağ ve olağanüstü olaylar: Geleneksel politika, alışıldık kurumlar ve yerleşik değerler çözülürken
  • Psikolojide ve psikoterapide bilinç-bilinç dışı ve normallik-anormallik
  • Çağdaş sanatın ve bağımsız sanatçının önündeki fırsatlar ve engeller
  • Antropolojide ve arkeolojide kimlik tartışmaları: Özdeşlikler, geçişlilikler ve farklılıklar ile cinsiyet, ırk ve tür

Yaşamın karmaşık ve şaşırtıcı akışını çözümlemenin farklı alanların, yaklaşımların ve yöntemlerin birleşmesiyle gerçekleşebileceğine inanan Poedat Kolektifi, tamamen üniversiteliler tarafından yönetilen, yatay örgütlenen bağımsız bir oluşum. Poedat 2018, üniversite öğrencilerini ve genç araştırmacıları odağına almakla beraber herkese açık. İsmini praksis, otonomi, entelektüellik, düş, arayış ve tutku sözcüklerinin baş harflerinden alan Poedat, bugün felsefe, sosyoloji, siyaset bilimi, psikoloji, sanat tarihi, antropoloji, arkeoloji, ekoloji, ekonomi, mimarlık, tasarım, edebiyat, etimoloji, tarih yazımı gibi disiplinleri içeren geniş kapsamıyla özgün araştırmaların geniş bir etkileşimle paylaşılmasını sağlıyor.

Poedat Konferansı 2018, sunumlardan arta kalan zamanlarda sosyal etkileşimlerin ve yüz yüze iletişimlerin serpilip gelişmesine de zemin yaratacak. Üretim yapan ve sözü olan bağımsız topluluklarla da ilişkide olan konferans, İstanbul dışından gelen katılımcıların İstanbul’da yaşayan katılımcılarda konaklamasına aracı olarak bir konukseverlik ağı da örecek.

Alışılmadık kesişmelerin, neşeli sohbetlerin ve yaratıcı ortaklıkların doğacağı Poedat Konferansı 2018, gönüllülük temelinde örgütlenen yapısıyla açıklığın ve beraberliğin değerini somutlaştırma umudunda.

Etiketler: