Yunus Aran Konferansları LXII: Prof.Dr. Jana Revedin

Mimar Sinan Üniversitesi 1999 Mimarlık Bölümü mezunu Mimar Yunus Aran’ın anısını yaşatmak, ve mimarlık fakültesi öğrencilerinin birikimlerine katkıda bulunmak için 2001 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Yunus Aran Birlikteliği ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Yunus Aran Konferansları’nın 62’inci konuğu Bauhaus’un Reformist Etiğinden Yaygın Sürdürülebilir Tasarıma başlıklı konuşmasıyla Prof.Dr. Jana Revedin olacak.

Revedin'in reformist Alman mimarlık ve tasarım okulu Bauhaus’un yüzüncü yılına ithafen yapacağı konuşmada, mimarlık düşüncesinin Beaux-Arts’tan erken moderne geçiş dönemi ile bugününe; mesleğin politik, kültürel, sosyal ve ekolojik paradigma değişimlerine ve bu iki dönem arasındaki paralelliklere odaklanacak. Modern hareketin reformcu köklerine değinerek, Walter Gropius’un Bauhaus okulunun eğitim hedefleri ve bu hedeflerle gelişen sürdürülebilir mimarlık ve kentsel tasarım yaklaşımının çağdaş eğitim modellerine evriliş hikayesini dinleyicilerle paylaşacak.

Konferans, MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nda, 9 Nisan 2019 Salı günü saat 14.30’da gerçekleşecek. Konuşma dili İngilizce olup, simültane tercüme yapılacak. Katılım herkese açık ve ücretsiz.

Yunus Aran Birlikteliği ve etkinlikleri hakkında daha fazla bilgiye www.yunusaran.org adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

İlgili İçerikler: