Dinamizmin Yalınlığı

Demirden | ilio’nun “shop-in-shop” teması ile tasarladığı mağazadaki hareketli sergi elemanları, malzeme kullanımı aracılığıyla ziyaretçilere yalın ve dinamik bir deneyim sunuyor.

Şişecam’ın global tasarım markası Nude için tasarlanan mağaza için modüler, hareketli raf sistemleri tasarlandı. Aydınlatmalı ince rafların kullanıldığı tasarım, yenilenen ürün grupları ile biçim değiştirebilen bir forma sahip.

Sergi birimlerinin üretiminde çoğunlukla mermer, cam, ahşap ve metal bir arada kullanılmış. Aynı zamanda rafların arka fonlarına renkli baskılı sac plakalar yerleştirilebiliyor. Bu sayede raflar ürünlerin yerleşimine göre özelleştirilip ürünlerin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Metal, cam, ahşap ve mermer gibi malzemelerin kullanıldığı 3 metre yüksekliğindeki sergileme birimleri ise füme cam kullanımı sayesinde mağaza içerisinde geçirgen bölücülere dönüşüyor. Sergileme elemanları ile görsel olarak bütünleşen ve sergilemenin unsurları haline gelen masalar, merdiven ve tabureler füme camlar üzerine grafik olarak bu ögelerin kontürlerinin işlenmesi ile desteklenmiş.

Ürünlerin sergilenmesi için tasarlanan alanlara ek olarak mağaza içerisinde cam küreler birleştirilerek vitrini dikkat çekici kılacak bir yerleştirme tasarlanmış. Bu sayede vitrin hem mağaza içinden hem de dışından ziyaretçiler için odak haline getirilmiş.

Etiketler:

İlgili İçerikler: