Karlovy Vary'de Bir Daire

EN

Plus One Architects tarafından restore edilen daire, Karlovy Vary'nin pitoresk sütunlarının ve Uluslararası Film Festivali'ne ev sahipliği yapan Hotel Thermal'in yakınında konumlanıyor. Yeşil bir yamaca bakan, 1900'lü yıllardan kalma tarihi apartman, iyi korunmuş birçok unsura sahip.

Projede ana hedef, sonradan eklenen fayansları ve tavanları kaldırmak, yerleşim planı değişikliklerini düzeltmek, geçitleri açmak ve daireye özgün boyutlarını ve atmosferini geri kazandırmaktı. Bu doğrultuda, mekanlar arasındaki geçişler yeniden düzenlenerek, vasistas pencereler eklendi. İki ayrı yatak odası ve bağlantılı bir yaşam alanı ile daha çağdaş bir düzen oluşturuldu.

Mutfak ve oturma odası arasında yeni oluşturulan, eskiden bu tür geniş dairelerde ortak bir özellik olan iç pencerenin bulunduğu nişe mutfak ünitesi yerleştirildi.

Yatak odalarında orijinal ahşap zemin korundu ve üzerine yeni bir kaplama uygulandı. Minimal malzeme seçimi ve bütünleştirici tasarım yaklaşımıyla tüm dairenin sakin atmosferi desteklendi.

Odaların tavan ve duvarlarında bulunan, güçlü ancak ince renk paletine sahip özgün kalemişi bordürler iç mekanın ana motifini oluşturdu.

Tasarımın son aşamasında daire, tasarım stüdyosu Janský & Dunděra ve Todus'un minimalist parçalarıyla döşendi.

Kat planı
Rölöve

Etiketler: