Santiago Bernabéu Stadyumu Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

İspanyol futbol kulübü Real Madrid’in ikonik stadyumu Santiago Bernabéu’nun 2016 yılında başlayan yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Real Madrid Klübü 2023 yılında tamamlanması planlanan stadyumunun devam eden yenileme çalışmalarını yayınladığı yeni video ile paylaştı.

Video, İspanyol mimarlık stüdyoları L35 ve Ribas & Ribas tarafından Alman stüdyo GMP Architecten iş birliğiyle tasarlanan ve 530 ton ağırlığında ve 106 metre uzunluğundaki kirişlerle donatılan kavisli tasarımı da gösteriyor. Etrafı saran çelik cephesi görüntülerin yansıtılmasına uygun şekilde tasarlanmış. Çatı ise açılıp kapanabilir olacak.

30 Ağustos tarihinde yayınlanan videoda, stadyumun içindeki yeni saha ve depolama sistemini barındıracak büyük çukurun inşa süreci de yer alıyor. 25 metreden fazla derinliğe ulaşabilen bu saha tamamlandığında saha çimleri için bir yeraltı sulama sistemine ve ultraviyole aydınlatmaya sahip olacak. Alttaki saha stadyum tabanının altına yerleştirilen hidrolik asansörlerle yükseltilebilecek ve böylece saha gerektiğinde beyzbol ve tenis maçları gibi diğer etkinlikler için de kullanılabilecek.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ZkSD3d8Fnos

Kaynak: dezeen.com

Etiketler: