Bildik, Tanıdık ve Samimi

Birçok ilde hizmet veren restoran zinciri Numnum, mekanlarını bütüncül fikirlerle yeniden kuruyor. Ofist'in kurduğu yeni tasarım diliyle, değişen malzeme kullanımı ve yeme içme alışkanlıklarına uygun mekanlar yaratmak hedefleniyor.

Müşterilerine iyi ve lezzetli yemek sunmayı hedefleyen Numnum’ın İstanbul, Ankara ve Bursa’da dokuz işletmesi bulunuyor. Kapsamlı menüsü ile geniş bir kitleye hitap eden Numnum'ın Ofist ile birlikteliği ise 2011 yılında başladı. Bu işbirliğinde, tasarımın ömrünü uzatmak adına, güzel eskiyebilecek kaliteli ve doğal malzeme kullanımı ön planda tutuldu. Bir yandan da, hem malzeme ve doku hem de renk seçimlerinde daha genç, daha dinamik, daha cesur seçimler yapıldı. Fakat yine de her şeyin bildik, tanıdık ve samimi olmasına dikkat edildi. Her zamanki gibi açık ve temiz bir servis ve mutfağın yanı sıra, daha aktif bir bar, çeşitli oturma çözümleri, daha genç ve renkli bir ortam yaratıldı. Bahçeler de eskisine göre çok daha renkli, eğlenceli olacak şekilde tasarlandı.

Bütün bu hareketlilik malzemelerdeki çeşitlilikte de devam etti. Zeminde siyah ve beyaz çiçek dokuları oluşturan seramik mozaikler, dişbudak thermowood ile birlikte kullanıldı. Ahşap seçimlerinde de çeşitlilik gözetildi; meşe, cam, huş kontrplak, siyah boyalı ağaçlar, thermowood ve iroko kullanıldı. Dokulu, antrasit alüminyum doğramalar ile siyah ve beyaz boyalı demir paravanlar, mobilyalar, aksesuarlar yerleştirildi. Yine mobilyalarda hem siyah hem beyaz, çeşitli mermerler kullanıldı. Aydınlatma birimlerindeki çeşitlilik, renkli kumaş seçimleri ve çiçeklerle de devam etti.

Mekanın kolayca açılabilmesi, bahçe haline gelebilir olması önemli bir ölçüt; rahatlık ve samimiyet ön planda. Bu doğrultuda uzun oturum ve keyifli sohbetler için rahat oturma alanları yaratıldı. Mobilyaların çoğu Ofist tarafından tasarlandı ve Numnum için özel üretiliyor.

Numnum on senedir kendini dinamik tutan, yenilikçi, fark yaratan, kaliteden ödün vermeyen, dünyayı ve trendleri takip eden, müşteri kitlesini iyi tanıyıp bu doğrultuda kendisini şekillendiren bir yeme içme zinciri. Kendi içerisinde son derece tutarlı ve istikrarlı olmasının yanı sıra, sürekli bir değişim ve yenilik peşinde. Dolayısıyla mimari tasarımı da hiçbir zaman sonlanmayacak, her zaman kendisini yenileyecek ve mutfağının yeniliklerinin peşinden evirilecek.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: