Yetişkinlere Oyuncak

Tasarım stüdyosu Tomish, Meccano markası için modüler parçalardan oluşan Meccano ev koleksiyonu tasarladı. 20 modülden oluşan koleksiyonun bütün parçaları sökülüp yeniden takılabiliyor ve yeni ürünler tasarlamaya olanak tanıyor.

Ünlü markalarla birlikte çalışan Fransa merkezli tasarım stüdyosu Tomish, çocuklar için oyuncak üreten Meccano markası için yeni bir koleksiyon hazırladı. Meccano Ev koleksiyonu, farklı birleşim olasılıklarına sahip modüler parçalardan oluşuyor.

fotoğraflar: romuald lemoine

Maison & Objet 2015’te sunulan Meccano Ev koleksiyonu, yedi farklı renkteki 20 modülün bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. Parçaların her biri sökülüp takılabiliyor ve sandalye, sehpa, tabure ya da konsol gibi farklı mobilya tipolojilerinin yeniden üretilmesine olanak tanıyor. İşlev ihtiyacına göre yeniden biçimlendirilebilen koleksiyon, bu anlamda kişisel özgürlük de sağlıyor. İstenilen zaman sandalyenin bir bacağını çıkartıp başka bir mobilyaya takabiliyor, ek modüller üretip işlevselliği artırabiliyorsunuz. Tasarım, kolay ve basit tasarım anlayışıyla Ludwig Mies van der Rohe’nin “Az Çoktur” sözünü anımsatıyor.

Etiketler: