e-FIADE Erasmus+ Projesi’nden Makale Çağrısı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan e-FIADE (Exploring the Field of Interaction in Architectural Design Education) Erasmus+ projesi, mimarlık eğitimine, bitirme projesi stüdyolarına/atölyelerine ve staj programlarına farklı pencerelerden bakıp yeni fikirler üretmek üzere makale çağrısında bulunuyor. Açık çağrı için son katılım tarihi 1 Nisan 2018. Detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

e-FIADE'nin temel amacı, mimarlık eğitimi ve eğitim sonrası yaşam arasındaki etkileşim/eşik/geçiş/kesişme alanları olarak bitirme/diploma stüdyoları ile staj programlarını incelemeye, alanlar içinde olası yeni patikalar keşfetmeye ve yenilikçi uygulamalar için fırsatlar araştırmaya dayanıyor. Bu amaca ulaşmak için, e-FIADE, Erasmus programının ve mimarlık eğitimi veren kurumların mimari tasarım final stüdyosu ve staj programlarını haritalandırıyor.

e-FIADE, kurumların Mimari Tasarım Final Stüdyoları ve Staj programlarını şu başlıklar çerçevesinde inceliyor: vizyon ve misyon, hedefler, ön koşullar, kurgu, yöntemler, sonuçlar, problemler, güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar, tehditler, mezuniyet, mesleki ehliyet.

Araştırmanın ilk sonuçlarının, farklı ülkelerdeki her bir kurumun kendisine özgü durumlarını/istisnalarını ortaya koyarak mimarlık eğitimi ve sonrası arasındaki sayısız eşik ve kesişmelerin bir topoğrafyasını ortaya çıkarmaya yardımcı olması hedefleniyor.

e-FIADE, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan bir ERASMUS+ KA2 Stratejik Ortaklık projesi. Ortaklar arasında Universidade Lusofona de Humanindades e Tecnologias- Department of Architecture, Eindhoven University of Technology - Department of the Built Environment, University of Zagreb - Faculty of Architecture, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Mimarlık Bölümü ve European Association for Architectural Education da bulunuyor.

İletişim

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: