3. İstanbul Tasarım Bienali'nin Küratörleri Belli Oldu

İKSV tarafından 22 EKim - 4 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek 3. İstanbul Tasarım Bienali'nin küratörleri belli oldu. Bienalin küratörlüğünü Princeton Üniversitesi'nde çalışmalarını yürüten Beatriz Colomina ile Columbia Üniversitesi'nde dersler veren Mark Wigley üstelenecek.

Beatriz Colomina'nın 2006 yılında New York'taki Storefront for Art and Architecture'da açılan "Klipsle/Bas/Katla: Küçük Dergilerin Radikal Mimarisi 196X-197X" sergisi, Documenta 12, Londra Mimarlık Derneği gibi dünya çapında 11 yerde sergilenmişti. Radikal pedagojiler: Disiplin İstikrarsızlığı Zamanında Mimari Eğitim ise 2013 Lizbon Mimarlık Trienali ve Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde yer aldı. Yeni Zelandalı mimarlık tarihçisi, kuramcı ve eleştirmen Mark Wigley ise New York'taki MoMA, Drawing Center, Rotterdam'daki Eitte de With gibi çeşitli sergilerin küratörlüğünü yapmıştı. Volume dergisi kurucularından olan Wigley'in Buckminister Fuller A.Ş.: Radyo Çağında Mimarlık başlıklı yeni kitabı yakında piyasaya çıkacak.

22 Ekim - 4 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek 3. İstanbul Tasarım Bienali'nin küratörleri tarafından belirlenecek kavramsal çerçevesi 2015 Aralık ayında düzenelenecek toplantıyla açıklanacak.

Etiketler:

İlgili İçerikler: